close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 kwietnia 2014

  Z okazji 25. rocznicy wyborów, które zapoczątkowały upadek komunizmu w Europie, do Polski na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego przyjedzie Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

  Zgodnie z komunikatem Białego Domu wizyta w Polsce będzie jednym z etapów europejskiej podróży Prezydenta USA, który w ramach konsultacji z sojusznikami odwiedzi również Belgię i Francję. W trakcie pobytu w Warszawie „Prezydent USA odbędzie spotkania bilateralne oraz wspólnie ze światowymi przywódcami weźmie udział w obchodach Polskiego Dnia Wolności, upamiętniającego 25. rocznicę upadku komunizmu w Polsce”.

   

  Oprócz Prezydenta USA swój przyjazd do Warszawy w związku z uroczystościami 25-lecia Wolności zapowiedziało również kilkunastu przywódców z Europy.

   

  4 czerwca oprócz spotkań głów państw, w stolicy odbędą się również oficjalne uroczystości na Placu Zamkowym oraz posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Dzień wcześniej, 3 czerwca, na uroczystej gali organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wręczona zostanie także Nagroda Solidarności, która ma służyć wspieraniu wolności i demokracji na świecie oraz przypomnieniu o roli Polski w obaleniu komunizmu.

   

  Po zakończeniu wizyty w Polsce, Barack Obama uda się do Belgii, gdzie weźmie udział w odbywającym się w dniach 4-5 czerwca br. Szczycie państw G7.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: