close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • Aby przejść do strony Poradnika proszę kliknąć obrazek lub link https://polakzagranica.msz.gov.pl/

   

  Z WIZĄ CZY BEZ WIZY? zasady wjazdu obywateli polskich do poszczególnych państw, proszę kliknąć

   

  Informacje dla obywateli polskich podróżujących do Stanów Zjednoczonych dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w serwisie Polak za granicą.

  Z serwisu dowiedzą się Państwo m.in. czy podróżując do Stanów Zjednoczonych potrzebna jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. „Polak za granicą” zawiera również listę porad dla podróżujących oraz ostrzeżenia.

  Korzystasz ze smartfonu lub tabletu? Przed podróżą pobierz bezpłatną aplikację MSZ iPolak i czuj się bezpieczniej. iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę.

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwy konsulat/wydział konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne (ambasadę).

   

  Polecane strony:

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: